15:04, 1 березня 2020 р.
У Миколаївській ОТГ запровадять соціальні послуги для сімей з дітьми
Сьогодні, 28 лютого, у Миколаївці обговорили план впровадження нових соціальних послуг для сімей з дітьми.
Пропозиції щодо нових послуг сформувала БО «Надія і житло для дітей» на основі проведеної оцінки громади. Серед послуг, які пропонуються до запровадження, — послуга денного догляду для дітей з вразливих категорій, послуги для дітей з інвалідністю, послуги для сімей, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Обговорення та оцінка потреб була проведена в рамках проекту «Спільно. Соціальні послуги для сімей у громаді», який ініціював Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за фінансової підтримки Німецького Уряду та Німецького банку розвитку (KfW). Участь у події взяли представники місцевого самоврядування, освіти, структурних підрозділів, громадських організацій, молодіжні лідери та отримувачі соціальних послуг — сім’ї у складних життєвих обставинах та люди з інвалідністю.
Оцінка потреб показала, що у Миколаївці бракує послуг для сімей з дітьми, оскільки досі у громаді не було центру соціальних послуг. Благодійна організація «Надія і житло для дітей», котра реалізовує проект “Спільно” у Миколаївській громаді, запропонувала план щодо покращення ситуації із соціальними послугами. Зокрема, план передбачає навчання та інформування соціальних працівників, соціальних педагогів, прийомних батьків та батьків-вихователів, а також запровадження низки нових соціальних послуг. Усі ці послуги будуть доступні у мультифункціональному соціальному центрі, який у ході проекту ЮНІСЕФ створить у громаді.
«Важливо, аби наша діяльність в рамках проекту “Спільно” максимально відповідала потребам мешканців громади. Тож ця зустріч — це можливість зібрати відгук громадськості на наші пропозиції, почути ідеї, впевнитись, що ми діємо у відповідності до потреб мешканців та що ми маємо підтримку від очільників громади», — зазначила Іванна Ткач, координатор проекту «Надія і житло для дітей».
Також у громаді будуть розширювати можливості для соціальної підтримки та організації дозвілля для дітей та підлітків, у тому числі дітей з інвалідністю.
«Для нас це дуже важливий проект, тому що громада повинна бути максимально зручною для всіх мешканців. Перші кроки ми вже зробили, це наш Відділ соціального захисту населення, який працює на території громади як фронт-офіс Управління соціального захисту, звісно, це інклюзивно-ресурсний центр, а також почала свою роботу служба у справах дітей. Далі наша мета — створення Центру інтегрованих соціальних послуг, який буде розміщуватися по вулиці Січових стрільців, 9. Ми сподіваємося, що люди братимуть активну участь і у роботі центру, і у житті всієї громади,» — зазначила Миколаївський міський голова Олена Цикунова.
Нагадаємо, що у січні 2020 року було підписано меморандум між Миколаївською ОТГ та ЮНІСЕФ про співпрацю в рамках проекту “Спільно”. Миколаївка — одна з 12 громад-учасниць проекту. Загальний бюджет проекту складає 5 млн євро і фінансується Німецьким урядом через Німецький банк розвитку (KfW). Частину цих коштів буде спрямовано на посилення та запровадження нових соціальних послуг під потреби дітей і сімей у конкретній громаді. Частину ресурсів буде направлено на створення або розширення соціальних центрів у 12 громадах.
Проект впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з п’ятьма неурядовими організаціями на чолі з Українською мережею за права дитини за фінансової підтримки Німецького Уряду та Німецького банку розвитку (KfW). Над реалізацією проекту у громадах працюють ГО “Маріупольська спілка молоді”, БО “Надія і житло для дітей”, МБО “Партнерство “Кожній дитині”, БО “СОС Дитяче містечко” та ГО “Соціальна синергія”.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:27
8 листопада
15:23
8 листопада
10:24
8 листопада
Від музейних колекцій до архітектурних памʼяток: як ЄС допомагає рятувати культурну спадщину України
Партнерський матеріал
09:00
7 листопада
12:52
6 листопада
07:54
6 листопада
ТОП новини
live comments feed...