• Головна
  • На Миколаївщині медзаклади готові укласти договір із НСЗ
13:24, 15 лютого 2020 р.

На Миколаївщині медзаклади готові укласти договір із НСЗ

На Миколаївщині медзаклади готові укласти договір із НСЗ

На Миколаївщині 87% спеціалізованих медичних закладів готові укласти договір з Національною службою здоров'я України в рамках старту другого етапу медичної реформи.

Про це йшлося сьогодні, 13 лютого, під час брифінгу, за участю представників Національної служби здоров'я.

Директорка Південного міжрегіонального департаменту Олена Теряєва розповідає, що з 1 квітня програма медичних гарантій запрацює у повному обсязі. Це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безкоштовно:

- Гроші за пацієнта підуть не тільки в первинку, в первинну ланку охорони здоров’я, а й в поліклініки, в стаціонари. Національна служба охорони здоров`я України буде сплачувати гроші за медичну допомогу конкретному пацієнту.

Олена Теряєва говорить, що прийом вузькопрофільного фахівця, амбулаторна, поліклінічна допомога, стаціонарна допомога, ліки, вироби медичного призначення в рамках лікування в стаціонарних умовах, згідно з національним переліком основних лікарських засобів, надаватимуться пацієнту безоплатно. Але є правила входу в систему безоплатної медичної допомоги.

Директорка Південного міжрегіонального департаменту Олена Теряєва говорить: "Є дві точки входу. Перша точка входу - це екстрена і невідкладна медична допомога, яка буде надаватись пацієнтам без умов, навіть якщо у пацієнта немає декларації із сімейним лікарем-терапевтом або педіатром. Є потреба буде допомога надана якісна, своєчасна за гроші держави. Є друга точка входу – це декларація з сімейним лікарем-терапевтом або педіатром. Уже протягом півтора року реалізується програма медичних гарантій у первинці. І всі пацієнти визначаються, де вони будуть отримувати послуги первинної допомоги, якому лікарю вони будуть довіряти своє здоров’я. Саме цей лікар, лікар з яким у пацієнта є декларація і буде давати електронне направлення на планову медичну допомогу до вузького фахівця або на дослідження".

Затверджено 27 видів пакетів медичної допомоги. Серед них на 2020 рік обрано пріоритетні стани та хвороби, які оплачуватимуться за підвищеним тарифом. Це: пологи, лікування новонароджених з неонатальною патологією, лікування гострого інсульту, лікування інфаркту міокарда та визначення онкологічної патології.

Директорка Південного міжрегіонального департаменту Олена Теряєва каже: "Оці послуги в нас є пріоритетними. Але я наголошую, що крім пріоритетних послуг є послуги, які надаються за звичайним тарифом. Це терапевтичні госпіталізації, хірургічні госпіталізації та операції, гемодіаліз, поліклінічна медична допомога, паліативна допомога стаціонарна і мобільна, медична реабілітація.

Начальник управління охорони здоров'я Миколаївської облдержадміністрації Павло Георгієв говорить, що Миколаївська область виконує ті вимоги, щоб своєчасно укласти договір з Національною службою здоров'я і почати надавати якісну допомогу в нових умовах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вознесенськ
live comments feed...