• Головна
  • Звернення Віталія Лукова щодо торгівлі у Вознесенську
09:05, 30 січня 2020 р.

Звернення Віталія Лукова щодо торгівлі у Вознесенську

Звернення Віталія Лукова щодо торгівлі у Вознесенську

На офіційному сайті міста Вознесенська з'явилося офіційне звернення мера Віталія Лукова щодо проблеми зі стихійною торгівлею по вулиці Чубчика, обабіч Ценрального ринку.

"Маю право" наводить повний текст звернення від міського голови:

"Стихійна торгівля по вулиці Чубчика та в інших місцях громади є неприпустимою з багатьох причин. По-перше, порушуються усі можливі санітарні норми торгівлі. По-друге, створюються значні незручності для людей, які щодня пересуваються тротуарами. По-третє, несанкціонованою торгівлею часто займаються незареєстровані підприємці, які не сплачують жодних податків, через що громада недоотримує фінансування на ті ж самі дороги, тротуари, школи й дитячі садки.

Є ще ряд причин, які роблять стихійну торгівлю явищем, з яким доводиться боротись керівництву міста. Та найголовніша з них – соціальний протест мешканців. Громада втомилась бачити в центрі міста безлад. Про це говорять відгуки мешканців в соціальних мережах та при особистому спілкуванні. Активні мешканці об’єднуються з владою та представниками поліції заради приведення центру громади до порядку. За це їм велика подяка. Але, разом із тим, більшість мешканців громади стоїть осторонь. Хоча саме тут потрібна широка підтримка громадськості не на словах чи в коментарях, а на ділі – в спільних рейдах по місцях стихійної торгівлі, у викликах поліції через номер 102 та контролі правоохоронців аж до складання ними відповідного протоколу.

Хоча найбільш дієвим методом боротьби із стихійною торгівлею є відсутність інтересу до товарів «стихійників» з боку громади. Якщо буде відсутній попит на пропоновані товари – «стихійна торгівля» зникне з міста як явище.

Звертаюсь до тієї частини мешканців громади, які систематично здійснюють торгівлю у невстановлених місцях. Знайдіть нарешті компроміс з представниками Ринку, легалізуйтесь, проводьте свою діяльність на законних підставах. Є такі, які торгують товарами, що швидко псуються, а також такими, до яких повинно бути проведено ряд контрольних дій. Це торгівля молоком та похідними, а також м’ясопродуктами. Ці товари обов’язково повинні проходити відповідні експертизи. При цьому я повністю розумію тих продавців, які продають кілька морквин, «щоб вижити». Це звернення не до них. Але ми чітко розділяємо тих, які «виростили» цілу машину цитрусу взимку у себе на присадибній ділянці. Це явно неможливо в наших кліматичних умовах.

Звертаюсь до усіх інших. Тільки разом ми зможемо подолати будь-яке неподобство. Будьте соціально активними – не проходьте повз нечесності, несправедливості, будьте чуйними і відповідальними. Лише масовий супротив безладу дасть результат у вигляді порядку. Зі свого боку ми продовжимо практику накладення штрафів за «стихійну торгівлю», але без вас така робота буде марною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вознесенськ
live comments feed...