17:12, 9 лютого 2019 р.
Надійне джерело
У Вознесенську органи у справах дітей хотіли забрати в матері-циганки 15-тирічну доньку
Через відсутність у матері заінтересованості у навчанні дочки, її забезпеченого майбутнього, дитинавідвідує шкільні заняття дуже рідко та залишає місце проживання без згоди матері на тривалий час, наслідком чого є оголошення її розшуку органами поліції, поміщення з 07.09.2018року до КЗ « Миколаївський центр соціально - психологічної реабілітації дітей».
Про це повідомляється в рішенні Вознесенського міськрайонного суду.
05.11.2018 року позивач орган опіки і піклування в особі виконавчого комітету Вознесенської міської ради звернувся в суд в інтересах неповнолітньої ОСОБА_1 з позовною заявою до відповідача про позбавлення батьківських прав відносно неповнолітньої дитини - дочки.
Посилаючись на те, що власною поведінкою відповідач, яка зловживала наркотичними засобами, мала судимості, не є прикладом морального виховання дочки, послуги соціального супроводу сім'ї результатів не дали, що свідчить про її ухилення від виконання своїх батьківських обов'язків по вихованню та утриманню дочки: відсутність піклування про її фізичний, духовний і моральний розвиток, представник позивача просив позов задовольнити.
Матір та її представник в судовому засіданні позов не визнали, до суду подано відзив на позовну заяву, де зазначається про тісний зв'язок матері з донькою, який ґрунтується на взаємній любові, мати вважає доньку помічником, але зазначає, що в перехідний підлітковий період виникли складнощі в навчанні (пропуски занять в школі) та неповідомлення про місце перебування, але всі зауваження державних органів нею сприймаються позитивно, під час перебування дитини в комунальному закладі неодноразово відвідувала її.
В судовому засіданні було встановлено, що відповідач є матір'ю неповнолітньої дитини - дочки, відомості про батька дитини записані на підставі ч.1 ст. 135 СК України (за вказівкою матері). Відповідач є інвалідом 2 групи загального захворювання (має обмеження в пересуванні, потребу в фізичному супроводі осіб) і донька є єдиною її дитиною, мати та дитина належать до ромської національної меншини, тому наразі важливим питанням при розгляді спору про позбавлення батьківських прав є питання інтеграції відповідача як представника вказаної національної меншини в українське суспільство, вона потребує допомоги в роз'ясненні законів, що діють в України та проведенню державними органами профілактичної роботи, направленої на підвищення освітнього рівня, поліпшення житлово-побутових умов, запобігання безпритульності дитини, недопущення її втягнення в злочинну та протиправну діяльність.
Відповідач проживає разом з дочкою ,згідно актів-обстеження матеріально-побутових умов вони не завжди були задовільними. Відповідно до повідомлення Вознесенського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді міської ради сім'я перебувала під соціальним супроводом з 30.08.2017 року по 05.04.2018 року, не дивлячись на неповну співпрацю з фахівцями із соціальної роботи створила всі належні умови проживання для своєї дитини (в межах її можливості), їй було надано рекомендації щодо догляду та виховання дитини відповідного віку, сформовано відповідальне ставлення до навчання у матері та дитини, проведено ряд профілактичних бесід щодо ведення здорового способу життя та налагоджено взаємостосунки між матір'ю та дитиною. Результатом соціального супроводу було зняття у зв'язку з мінімізацією складних життєвих обставин та той факт, що дитина відповідача закінчила 2017-2018 навчальний рік з переведенням у наступний клас.
Донька зарахована на навчання до Вознесенської загальноосвітньої школи №10, яку відвідує дуже рідко, проблеми розпочалися з 1 вересня 2017року і тривали до 06.09.2018року (до цього не спостерігались). Поведінка дитини викликала занепокоєння в адміністрації школи та служби у справах дітей, про що була повідомлена матір, яка не ухилялась від спілкування з представниками, надавала пояснення про причини невідвідування шкільних занять, про що свідчать наявні у справі пояснювальні.
Новий 2018-2019 навчальний рік дитина відповідача допустила три пропуски навчальних днів (3-5 вересня 2018 року), причиною невідвідування уроків стало залишення дитиною місця проживання, з моменту поміщення до соціального центру вона продовжує своє навчання під контролем його працівників. Тому тяжких наслідків безвідповідального відношення матері та дитини до навчання завдяки сприянню соціальних служб не настало, дитина продовжує здобуття освіти.
Зафіксовано два випадки залишення місця проживання дитиною без згоди матері: 10.11.2017 року, 2.09.2018 року - 07.09.2018 року, але в обох цих випадках мати проявляла занепокоєння, була ініціатором звернення до органів поліції з метою розшуку дитини та повернення її в сім'ю.
З огляду на те, що розлучення з матір'ю надає тяжкий вплив на п'ятнадцятилітню дитину, тому перш ніж вдатися до позбавлення батьківських прав в даній ситуації судом була перевірена можливість застосування менш радикальних заходів. Зокрема враховано, що держава повинна надати матері сприяння у виконанні нею своїх батьківських обов'язків і зміцнити здатність сім'ї піклуватися про свою дитину.
З огляду на це, в задоволенні позовних вимог органу опіки і піклування в особі виконавчого комітету Вознесенської міської ради в інтересах неповнолітньої Вознесенський суд вирішив відмовити.
Також читайте: Недоопрацювання чи халатність: у Вознесенську поліція не змогла довести порушення законодавства про агітацію
Будьте у курсі новин, підписуйтесь на наш Facebook
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...